קקטוס מדיה » שיפור מהירות טעינה לאתר

שיפור מהירות טעינה לאתר

נמאס לך לחכות חצי שעה עד שהאתר ייטען בהצלחה? אז יש לנו חדשות טובות. אפשר לבצע כמה שינויים באתר ולוודא שהוא ייטען בצורה הרבה יותר מהירה גם לך וגם לגולש.

במאמר הזה ננסה להבין למה כל כך חשוב שהאתר יטען באופן מהיר לגולש ומהם הפועלות שאנחנו יכולים לבצע על מנת לדאוג שהאתר ייטען בצור המהירה ביותר.

חשוב לציין שהמאמר מתייחס בעיקר לנושא של שיפור מהירות באתרי וורדפרס אבל חלק מהפרקטיקות יתאימו גם למי שרוצה לשפר מהירות טעינה של אתרים בפלטפורמות אחרות.

שיפור מהירות טעינה לאתר

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

למה חשוב שהאתר ייטען מהר?

מהירות איטית של אתר יכולה להשפיע לרעה על חווית המשתמש, על דירוג מנועי החיפוש, ובסופו של דבר, על השורה התחתונה של העסק שלך.

בתור התחלה הנושא החשוב ביותר הוא הנושא של קידום האתר בגוגל. ונכון להיום אנחנו יודעים שגוגל הכריזו שאתרים שנטענים יותר לאט יפגעו בדירוגים במנועי החיפוש.

על מנת לבדוק את המהירות של האתר יש לנו כלים בסגנון של PageSpeed Insights שיעזרו לנו לקבל ציון לאתר ולהבין כמה מהר הוא נטען עבור הגולש.

חושב לציין שהמהירות של אתר אינטרנט היא קריטית להצלחת האתר. מחקרים הראו כי מהירויות איטיות של האתר עלולות לגרום למשתמשים לנטוש את האתר ולא לחזור אליו מה שיקטין את ההמרות של האתר ויפגע באתר באופן אנוש.

סיבות נפוצות לאתרי וורדפרס איטיים

טעינה איטית של אתרי וורדפרס יכולה להיות מתסכלת עבור הגולשים שנכנסים לאתר, ובמידה ואנחנו משתמשים במערכות מוכנות כמו וורדפרס תוך כדי שימוש בתוספים של Page Builder זה עשוי לגרום לכך שהאתר ייטען באופן איטי.

מתחת ניתן לצפות בכמה סיבות לכך שהאתר נטען בצורה איטית:

  • אחסון אתרים איטי
  • העלאת תמונות במשקל גבוה
  • אי שימוש בתוספי מטמון
  • שימוש בכמות גדולה של תוספים
  • שימוש בתבנית עיצוב כבדה
  • שימוש בכמות תוספים גדולה
  • בנייה של האתר באופן לא נכון

כל אחד מהפרמטרים האלו ישפיעו באופן משמעותי על המהירות טעינה של האתר אבל 2 מהפרמטרים שכנראה ישפיעו על המהירות באופן המשמעותי ביותר הם בחירת אחסון אתרים לא איכותי ובניית אתר ללא שימוש בתוסף זיכרון (Cache).

בחירת אחסון אתרים מהיר

ברגע שהחלטנו שהמטרה שלנו היא ליצור אתר שנטען מהר לגולש אז המטרה הראשונה והעיקרית שלנו היא לבחור אחסון אתרים איכותי שיאפשר לאתר להיטען באופן מהיר.

ישנם כמה סוגים של אחסונים והפופולריים שבניהם הם אחסון אתרים שיתופי או אחסון אתרים VPS. היום גם חלק גדול מהאחסונים המובילים מאפשרים גם אחסון באמצעות מחשוב ענן מה שגם כאן עשוי לאפשר לאתר להיטען באופן מהיר יותר.

כשמדובר על בחירת אחסון אתרים מהיר חשוב לקחת בחשבון שמדובר על חבילת אחסון עם כמות משאבים נדיבה, שימוש בגרסה אחרונה של PHP, הוספת אופטימיזציה לשיפור מהירות, שימוש בכונני SSD, שימוש ברשת אספקת תוכן (CDN) ועוד…

חשוב גם לחפש אחסון אתרים שיש עליו ביקורות טובות בקרב משפרי מהירות וזה מה שיעזור לנו למצוא את האחסון הטוב ביותר מבלי לעשות טעויות.

שימוש בתוסף זיכרון מטמון (Cache)

שימוש בתוסף זיכרון מטמון (Cache) הוא אחת הדרכים המהירות והקלות ביותר לשפר את מהירות האתר וזה גם הפרמטר האחסון שנדבר עליו.

כאשר אנחנו מדברים על אתרי וורדפרס שימוש בתוסף מטמון תאפשר לנו באמצעות כמה לחיצות בודדות לשמור קבצים סטטיים של העמודים באתר, לקבץ קבצי CSS וקבצי גאווה סקריפט, לבצע טעינה עצלה לתמונות ועוד…

כל הפעולות האלו הם פעולות חשובות במיוחד שהערך שלהם בציוני השיפור מהירות עשויים להיות בין 10 ל-30 נקודות ולכן חשוב להתקין בכל אתר וורדפרס תוסף Cache ולוודא שאנחנו יודעים איך להגדיר אותו בצורה טובה.

כלי נגישות