קקטוס מדיה » 5 פרמטרים חשובים לבחירת אחסון אתרים

5 פרמטרים חשובים לבחירת אחסון אתרים

אחסון אתרים זה הדבר החשוב ביותר עבור העסק. אחסון לא איכותי יגרום למצב שבו האתר ייטען בצורה לא מהירה ולכך שיהיו בעיות טכניות רבות שיגרמו לנו להרבה כאב ראש בתהליך. ישנם הרבה פרמטרים שיש לקחת בחשבון כאשר אנחנו בוחרים אחסון אתרים איכותי ובמאמר הזה נדבר על ה-5 פרמטרים החשובים ביותר שחשוב להכיר.

5 פרמטרים חשובים לבחירת אחסון אתרים

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

1. מיקום השרת

במידה וקהל היעד שלנו הוא מישראל אז יש חשיבות רבה למיקום השרת. ברגע שאנחנו בוחרים חברת אחסון אתרים הדבר הראשון שנרצה לבדוק זה איפה נמצאים השרתים שלהם נמצאים. השרתים שיחזירו את המהירות הטובה ביותר לגולשים מהארץ הם שרתים ישראליים.

שרתים נוספים מחו"ל שגם יספקו מהירות טובה הם שרתים מאירופה ובעיקר ממדינות כמו: גרמניה, לונדון ואמסטרדם. לעומת זאת שרתים ממדינות כמו ארצות הברית, קנדה וכו'… עשויים להחזיר מהירות טעינה מאוד נמוכה לארץ ובכך לפגוע בחוויית הגלישה של הגולש.

אז המיקום של השרת הוא מאוד חושב ויש לקחת בחשבון גם את קהל היעד שאליו אנחנו מכוונים בזמן שאנחנו בוחרים את מיקום השרת.

2. תמיכה איכותית 24/7

הפרמטר החשוב השני זה התמיכה שאנחנו מקבלים מהאחסון. בנושא של תמיכה אנחנו צריכים לקחת בחשבון 2 דברים שונים, הראשון הוא תמיכה איכותית והשני הוא תמיכה של 24/7.

מבין ה-2 הפרמטרים האלו הדבר החשוב ביותר הוא תמיכה איכותית ברמה גבוהה. בין אם אנחנו באים עם ניסיון ובין אם אין לנו ניסיון אנחנו הולכים להיתקל בבעיות רבות עם האתר ועם האחסון. הדרך שלנו לפתור את הבעיות בצורה מהירה וקלה תהיה לפנות לתמיכה של האחסון.

אם בכל פנייה אל האחסון התשובה תהיה שצריך לפנות אל מתכנת או בעל מקצוע כדי לקבל סיוע אז זה אומר שהתמיכה לא איכותית ואם יש בעיה אנחנו נצטרך להסתדר איתה לבד או לפנות למתכנת. רצוי להיות מוכנים לשלם קצת יותר על מנת לקבל תמיכה איכותית.

בנוסף יש לוודא שיש תמיכה של 24/7 גם בשעות הלילה המאוחרות וגם בשישי ושבת ככה שאם יש בעיה אנחנו נהיה מכוסים ויהיה לנו פתרון.

3. משאבי האחסון

כל אתר עובד בצורה שונה ומקבל כמות משאבים שונה. יהיו אתרים מסוימים שיעבדו על אחסון שיתופי בצורה חלקה וללא בעיות ויהיו אתרים מסוימים שלא יוכלו לרוץ על אחסון שיתופי ובמקרים כאלו יהיה צורך לרכוש שרת VPS שהמחירים שלו יהיו יקרים בהרבה מהמחירים של אחסון שיתופי.

כאשר אנחנו בוחרים אחסון ואנחנו מסתכלים על הנושא של משאבים חשוב לדעת כמה דברים עיקריים גם על האתר וגם על המשאבים שאנחנו מקבלים בחבילת האחסון.

בתור התחלה אנחנו צריכים לדעת מהו נפח האחסון שאנחנו מקבלים אל מול משקל האתר שאנחנו מעלים. אם נפח האחסון לא גדול לפחות פי 2 מגודל האתר אז זה הולך ליצור לנו בעיות בהמשך כי ככל שהאתר יגדל הוא יגיע למגבלת האחסון ואז אנחנו נהיה בבעיה.

הדבר השני שצריך לקחת חשבון זה כמה משתמשים נכנסים לאתר בכל יום ובכל חודש. אתר עם כמות כניסות מאוד הולך לגזול הרבה יותר משאבים מאתר שלא מקבל כניסות בכלל.

ככל שכמות הכניסות של האתר יותר גדולה ככה המשאבים שנצטרך יהיו יותר גדולים. 2 המשאבים העיקריים שנרצה לקחת בחשבון ברגע שיש לנו כמות כניסות גדולה הם הזיכרון שאנחנו מקבלים עם האחסון וכוח המעבד שאנחנו מקבלים.

הרבה מחברות האחסון לא חושפות את הנתונים האלו ובמידה והנתונים האלו לא מופיעים באופן שקוף באתר מומלץ לפנות אל חברת האחסון ולבדוק מה מקבלים. בחלק מחברות האחסון יש גם הגבלה על נפח התעבורה אז חשוב לוודא מהו נפח התעבורה שאנחנו מקבלים אל מול כמות הכניסות שהאתר מקבל.

4. גיבויים על בסיס יומי

גיבויים זה אחד הפרמטרים החשובים ביותר לכל אתר. שווה להשקיע כאן עוד כמה עשרות שקלים ולוודא שהאתר מגובה ואנחנו מכוסים במקרה של תקלה או במקרה שהאתר נפרץ. היום חלק משרתי cPanel יאפשרו לכם לבצע גיבויים ל-30 ימים אחורה והם גם יאפשרו לכם לבצע שחזור לכל קובץ שנמצא על חבילת האחסון.

לעומת זאת ספקי אחסון אחרים יחייבו אתכם לבצע שחזור לכל האתר על מנת להחזיר את המצב לקדמותו. זה אולי לא נראה חשוב עכשיו אבל ברגע שהאתר שלכם נפרץ או ברגע שיש בעיה אז גיבוי יהפוך למשאב הכי חשוב עבורכם ולכן צריך לקחת את זה בחשבון עוד לפני שהתרחשה בעיה.

5. מחיר חבילת האחסון

שימו לב שהמחיר של חבילת האחסון זה הפרמטר האחרון שצריך לקחת בחשבון כי עם הניסיון לומדים שעדיף לשלם קצת יותר ולקבל מוצר איכותי מאשר לשלם מעט ולבזבז את כל היום על בעיות ותקלות. בנוסף לחברות האחסון יש טריקים נוספים בקשר למחיר שכדאי להכיר.

המחיר היא נגזרת שונה עבור כל בעל אתר בהתאם לכמות שהמשאבים שהוא צריך. את המחיר של האחסון אפשר לשלם באופן שנתי וגם באופן חודשי לפי התוכניות שחברת האחסון מציעה. באחסונים מסוימים תהיה הנחה משמעותית לתשלום שנתי ובאחרים המחיר יהיה זהה.

חשוב לקחת בחשבון שבחו"ל יש טריק עם הנושא של המחיר ולפעמים כאשר רוכשים חבילת אחסון המחיר עולה באופן משמעותי לאחר סיום ההתקשרות בחבילה הזאת. לצורך הדוגמה יכול להיות מצב שבו רוכשים אחסון ב-5$ לחודש ולאחר שנה המחיר פתאום קופץ ל-$20 ואת זה כדאי לבדוק לפני שרוכשים אחסון ולהתכונן בהתאם.

כלי נגישות